Sytuacja związana z panującą pandemią powoduje nieustanny wzrost ruchu w sieci. Do internetu przeniosło się wiele działalności, codziennością stała się praca zdalna oraz zajęcia online w szkolnictwie, gwałtownie rośnie ilość danych przesyłanych oraz przechowywanych w chmurze, co wystawia na próbę infrastrukturę sieciową.

Wynikiem tej sytuacji staje się potrzeba modernizacji sieci pod zmieniające się dynamicznie warunki. Ograniczona przestrzeń serwerowni w centrach danych oraz punktach wymiany ruchu wymusza konieczność zwiększenia przepustowości, poprzez zwiększenie gęstości upakowania samych urządzeń, jak również portów w jakie są wyposażone. Cały czas należy mieć na względzie czynniki takie jak temperatura oraz pobór mocy, które nie mogą przekraczać założeń i ograniczeń projektowych.

W odpowiedzi na taki stan rzeczy, wiodący producenci sprzętu sieciowego ,np. Cisco czy Juniper wprowadzają do oferty nowe urządzenia wyposażone w porty QSFP-DD.

DD-Dual Density (podwójna gęstość) oznacza, że ​​liczba szybkich interfejsów elektrycznych obsługiwanych przez moduł QSFP-DD jest dwukrotnie większa niż w przypadku standardowych modułów QSFP.

Wychodząc naprzeciw

stale rosnącym oczekiwaniom rozwijającego się rynku, xbest.pl ma przyjemność przedstawić w swojej ofercie transceivery światłowodowe OPTEC QSFP-DD 400G. Posiadają taką samą architekturę modułu (wymiary) co moduły QSFP, lecz zostały przystosowane do transmisji 400Gb/s. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności wymiany infrastruktury pasywnej, wykorzystywanej dotychczas do transmisji danych przy użyciu wkładek QSFP. Moduły dostępne są w wariancie jednomodowym, działające z wykorzystaniem dwóch włókien optycznych, a także różnej mocy laserów umożliwiających transmisje na dystansie od 500m do 10km.

System zbudowany w oparciu o przełączniki wyposażone w porty QSFP-DD umożliwia wsteczną kompatybilność z wkładkami QSFP, co pozwala na stosowanie obu standardów w najnowszych urządzeniach. Oznacza to brak konieczności wymiany wszystkich wkładek w tym samym czasie, przez co sieć może być modernizowana stopniowo przy wykorzystaniu obecnej infrastruktury, a koszty mogą zostać rozłożone w czasie. Dodatkowo nie powoduje to znaczącego wzrostu zużycia energii ani wytwarzania dodatkowego ciepła, przez co nie jest wymagana modernizacja obecnych systemów kontroli temperatury, bezpieczeństwa itp. Wartym zaznaczenia jest fakt, że poprzez zastosowanie przełączników z 36 portami QSFP-DD można osiągnąć 14,4 Tbps przepustowości z urządzenia o wielkości 1U.Pełna oferta produktów marki OPTEC dostępna jest na stronie internetowej http://www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat ceny wraz z dostępnością wkładek OPTEC QSFP-DD oraz ich wariantów.

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa
Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D
Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000


Czytaj także:
ALTERNATYWA DLA ZGRZEWAREK