W 2016r. firma xbest.pl w ramach swojej działalności otworzyła w pełni profesjonalnie wyposażony dział produkcji, którego  pierwotnym zadaniem było zakańczanie złączami bestsellerowego kabla OPTIX Airflow 1J. Rozwiązanie początkowo dedykowane dla operatorów nie posiadających własnej spawarki światłowodowej, szybko spotkało się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem rynku, a patchcordy Airflow DROP stanowią dziś podstawę podłączeń abonenckich dla wielu operatorów. 

Następnym krokiem w rozwoju tego działu było znaczne zwiększenie możliwości produkcyjnych, co pozwoliło na poszerzenie oferty firmy o nową grupę produktów w postaci multipatchcordów światłowodowych, czyli wielowłóknowych kabli zakończonych złączami.

Zastosowanie

Multipatchcordy produkcji xbest.pl są rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym, które z powodzeniem znajdzie zastosowanie w każdych warunkach. Wykorzystanie ich jako elementu instalacji eliminuje konieczność posiadania specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych w tradycyjnych metodach zakańczania kabli światłowodowych.  Ze względu na ogromną ilość możliwych konfiguracji produktu, można je stosować zarówno w sieciach jednomodowych jak i wielomodowych o zróżnicowanej strukturze. Stanowią idealne rozwiązanie połączeń wewnątrzbudynkowych, np. w serwerowniach do połączeń między szafami i przełącznicami światłowodowymi, jak również w instalacjach zewnętrznych do realizowania transmisji między węzłami sieci metodą napowietrzną lub ziemną.

Proces zamówienia

Dobór elementów składowych multipatchcordów można podzielić na kilka etapów. Decyzje podjęte przez klienta na każdym z nich wpływają na produkt końcowy, czyniąc go idealnie dopasowanym do indywidualnych potrzeb.

Podstawowym wyborem jest określenie typu kabla, ilości włókien i długości całkowitej – wykorzystany może być  dowolny kabel dostępny w bogatej ofercie xbest.pl.

Kolejnym krokiem w konfiguracji multipatchcordu jest dobór sposobu rozszycia kabla (fan-out) spośród dostępnych wariantów: pigtailowych lub patchcordowych w klasycznej powłoce LSZH oraz w opcji z dodatkowym zbrojeniem w postaci stalowego oplotu. Klient decyduje również o długości rozszycia (standardowo 1m) oraz jego ułożeniu (równolegle lub kaskadowo).

Ostatnim etapem jest wybór zakończeń multipatchcordu, a możliwa jest tutaj dowolna kombinacja złączy.

Produkcja multipatchcordów odbywa się na terenie Polski, co przekłada się na krótkie terminy realizacji (standardowo 1-2dni). Wszystkie produkty poddawane są szczegółowej kontroli geometryczności czoła ferruli i parametrów transmisyjnych pod kątem zgodności z normami określonymi przez klasę jakości GOLD.

Dział produkcji xbest.pl oferuje ponadto szereg innych usług zewnętrznych, takich jak naprawa i wymiana złączy w patchcordach, pigtailach, rozbiegówkach, splitterach optycznych etc.

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym, który pomoże przy dopasowaniu optymalnego rozwiązania oraz dokona indywidualnej wyceny.

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa
Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D
Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000


Czytaj także:
Transceivery OPTEC