~Leszek Błaszczyk, Batna24

UniFI USW Industrial to zarządzalny gigabitowy przełącznik warstwy 2 z automatycznym wykrywaniem i obsługą PoE ++ o dużej mocy 802.3bt.Urządzenie zostało wyposażone łącznie w 10 portów RJ45, gdzie 8 z nich oferuje standard PoE ++ (do 60W na port). Takie zastosowanie idealnie nadaję się do zasilania najbardziej wymagających sprzętów klienckich, takich jak kamery i punkty dostępowe. Pozostałe 2 porty nieobsługujące PoE służą do połączeń typu upstream/downstream. UniFi USW Industrial dzięki swojej wzmocnionej konstrukcji przemysłowej jest przystosowany do przestrzeni nadsufitowej i może być instalowany w orientacji poziomej i pionowej. Urządzenie posiada obudowę z odlewnego ciśnieniowo aluminium i jest ona pokryta czarną farbą proszkową. Wykorzystanie takiego standardu zapewnia większą odporność na korozję i trwałość w środowiskach o ekstremalnych wahaniach temperatur. Cechy przełącznika przemysłowego Ubiquiti UniFi:8 portów 10/100/1000 802.3bt PoE RJ45.2 porty RJ45 10/100/1000.Przepustowość 10 GB/s.Wydajność przełącznika 20 GB/s.Prędkość przetwarzania pakietów 14,88 MB/s.Zasilacz wewnętrzny, 450W DC.

Uwaga:

Zasilacz 450W nie jest wstanie zasilić wszystkich 8 portów PoE z taką wartością (60W na port). W przypadku konieczności obciążenia wszystkich portów mamy 56W na port i mamy już 100% obciążony zasilacz. Według zapewnień producenta zasilacz może stale pracować z mocą 100% i to środowisku otoczenia 50 stopni. Idealnie dla nasłonecznionych skrzynek. 

Budowa USW Industrial

Budowa UniFI Switch Industrial jest przede wszystkim uderzająca nietypowa zewnętrza różnica przełącznika między UniFI Switch Industrial, a zwykłymi modelami tej serii. Mała czarna plastikowa obudowa ma specjalnie zaprojektowane żebra chłodzące, które zostały umieszczone na górnej pokrywie. Takie zastosowanie zdecydowanie umożliwiło stworzenie efektywnego pasywnego systemu chłodzenia. Wyeliminowane hałaśliwych chłodnic umożliwiło umieszczenie przełącznika w pomieszczeniach mieszkalnych poza serwerownia. Chłodzenie zachodzi dzięki zewnętrznemu pasywnemu pasywnemu radiatorowi, taka konfiguracja pozwala nawet na stabilną pracę nawet przy szczytowych obciążeniach. Należy również zaznaczyć, że przełącznik może zostać zainstalowany zarówno na ścianie jak i i posłużyć jako rozwiązanie stacjonarne.

Budowa UniFI Switch Industrial