Ochrona IOD

Ochrona IOD

Big436

W maju tego roku przedstawiliśmy Wam sposób na znaczną redukcję kosztów, związanych z wymaganym ustawowo IOD (Inspektor Ochrony Danych). Jasne i przejrzyste zasady wdrożenia znalazły już zastosowanie u Operatorów z różnych regionów kraju. Wciąż napływają do nas pytania, nie tylko natury prawnej. Również te, dotyczące samej usługi, sposobu implementacji i wpływu na funkcjonowanie biznesu. Dlatego w dzisiejszym wydaniu przybliżamy Wam działanie i funkcje IOD w relacji do branży telekomunikacyjnej.

Pracę inspektora rozpoczyna przeprowadzenie wstępnego audytu przedsiębiorstwa, który, zakończony raportem, wskazuje nieprawidłowości i konieczne działania zaradcze. Dane osobowe, którymi posługujecie się na co dzień należy we właściwy sposób skatalogować i zinwentaryzować oraz stworzyć dla nich odpowiednie procedury bezpieczeństwa, które zminimalizują czyhające ryzyka. Wytyczne są jasne i określone przepisami. W szczególności RODO oraz ustawą o ochronie danych osobowych z 10 maja ubiegłego roku. Dlatego też sam audyt i wprowadzenie zmian nie wystarczą. Wasz, w tym przypadku współdzielony IOD, musi zostać zgłoszony do właściwego organu nadzorczego, w czym oczywiście uzyskujecie pełne wsparcie iNET GROUP. To oczywiście dopiero początek. Zadania inspektora nie kończą się na audycie, raporcie i właściwym zgłoszeniu do urzędu.

Inspektor Ochrony Danych to Wasz punkt kontaktowy z organem nadzorczym. To również przejęcie dużej odpowiedzialni, którą teraz możecie zrzucić ze swoich barków. Przygotujemy dla Was projekt wewnętrznych procedur, które pozwolą Wam uniknąć błędów a w konsekwencji wysokich kar finansowych. Określenie precyzyjnych polityk bezpieczeństwa, poziomy uprawnień i dostępy dla Waszych pracowników, szacowanie ryzyka i klasyfikacja ewentualnych naruszeń, a nawet sposób użytkowania urządzeń mobilnych w firmie i poza nią – to także zadania IOD, gwarantujące właściwe funkcjonowanie w realiach obowiązujących przepisów. Przepisów, które są żywe i wciąż modyfikowane. Dzięki naszej usłudze zawsze będziesz na bieżąco a my dopilnujemy abyś, poza samą informacją, otrzymał również zestaw procedur i działań, spełniających aktualne wytyczne ustaw i rozporządzeń.

Aby poznać pełny zakres usługi IOD w iNET GROUP i dowiedzieć się więcej na temat modelu współpracy wypełnij krótki formularz. Wrócimy do Ciebie z kompletem niezbędnych informacji.

fca2019


 

Czytaj dalej:
POTRZEBNA OCHRONA?

%d bloggers like this: