VOiP na relaksie

VOiP na relaksie

Big459

Kilka miesięcy temu w publikacji „Filipiny Atakują!” opisaliśmy przypadek oszustwa finansowego przy użyciu usługi VOiP. Pomimo dużej świadomości wśród Operatorów, wciąż otrzymujemy sygnały z całej Polski, o większych i mniejszych fraudach telekomunikacyjnych. Dlatego właśnie przypominamy najbardziej efektywne sposoby na zabezpieczenie swojego VOiPa i uchronienie swojego biznesu przed nieprzyjemnymi, potencjalnymi zagrożeniami, które tak łatwo można wyeliminować.

  1. Blokada długich numerów telefonicznych. Tych powyżej 11, 12 lub 14 znaków, w zależności od ustawień platformy zarządzającej Waszego dostawcy.
  2. Limit obciążenia konta usługi. Chyba najprostszy sposób. Do tego łatwo wykrywalny i bardzo skuteczny przy mniejszych ilościach abonentów. Ustawiając limit na konkretną kwotę, powiedzmy 1000 zł, usługa zostanie zablokowana u Waszego dostawcy a Wy zostaniecie bardzo szybko poinformowani o tym fakcie.
  3. Blokada konkretnych numerów kierunkowych. Skoro da się je wskazać, to można je wykluczyć. A jeśli któryś z Klientów stwierdzi, że koniecznie musi zadzwonić do kuzyna w Zimbabwe, to szybkie i okresowe odblokowanie takiej możliwości nie będzie problemem.
  4. Pakiet bezpieczeństwa oferowany przez dostawcę. To przede wszystkim gwarancja tego, że nad zabezpieczeniem Waszej usługi pracują ludzie, którzy na VOiPie zjedli zęby. Korzystanie z oferowanych pakietów to moim zdaniem wymóg dzisiejszych czasów.

VOiP nie musi być ryzykowną usługą w Waszym portfelu. Przy właściwym zarządzaniu można go mieć „na relaksie” i szeroko promować w swoich pakietach.


 

Czytaj także:
FILIPINY ATAKUJĄ
SAYF ZNACZY BEZPIECZEŃSTWO

%d bloggers like this: