TransFUZJA bezpieczeństwa

TransFUZJA bezpieczeństwa

Big439

Od 2005 roku zaopatrują globalne przedsiębiorstwa, operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług w rozwiązania w zakresie sieci i bezpieczeństwa. Doświadczona kadra inżynierska, liczne nagrody, certyfikaty i referencje to wyróżniki spółki, która dwa miesiące temu rozpoczęła nowy rozdział w historii polskiego i międzynarodowego cyberbezpieczeństwa. O fuzji z DIM System i najbliższym planach rozwoju rozmawiałem z Jarosławem Mielcarkiem – Prezesem Zarządu INFRADATA POLAND.

iNEWS: Jaki dla Was był rok 2018? To historia z happy endem czy scenariusz pełen wertepów i kolein?

Jarosław Mielcarek: Rok 2018 był dla obu naszych spółek bardzo dobry. Obie zanotowały wzrost o ponad 30% rok do roku.
Infradata ze względu na swoje historyczne początki jest bardzo mocno rozwijającą się spółką na rynku operatorów telekomunikacyjnych. DIM System z kolei wnosi wiedzę z rynków finansowych oraz enterprise. Dzięki temu firmy uzupełniają się na wielu płaszczyznach.

iN: I to właśnie było tło dla nowego rozdziału w Waszej historii. Co skłoniło obie strony do działania?

JM: Obie firmy mają podobną kulturę, wyznają podobne wartości w codziennym funkcjonowaniu w biznesie. Na wiele rzeczy i spraw patrzymy tak samo. Dzięki tym podobieństwom łączenie dwóch firm jest dużo łatwiejsze. Bo w naszym przypadku podchodzimy do tego właśnie jak do połączenia dwóch firm i ich dwóch rozłącznych potencjałów, a nie jak do przejęcia jednej firmy przez drugą. Wiele z takich połączeń się nie udaje, my patrzymy na przyszłość optymistycznie. Obszary działań Infradata Polska oraz DIM System wzajemnie się uzupełniają. Powoduje to mniej tendencji do konfliktów.

iN: Zapewne oczekiwania są duże? Co daje Panu pewność, że obraliście właściwy kierunek?

JM: Tak, oczywiście. Patrzymy na to co dzieje się za granica, gdzie rynki są dużo bardziej zaawansowane niż tutaj w Polsce. Będziemy budować i rozwijać centra kompetencyjne bazując na wykorzystaniu aktualnych zasobów i procesów jakie wniósł SOC24 oraz DIM System. Wokół tego budowane są usługi zarządzane. Dzięki wsparciu grupy będziemy mieć większą stabilizację jako organizacja. Strukturalnie będziemy gotowi do świadczenia najbardziej nowoczesnych usług zarządzanych. Związane to będzie ze świadczeniem naszych usług za granicą, co dla naszych Klientów w Polsce przełoży się na ofertę na najwyższym poziomie.

Nie zapominamy również o tym, że dzięki połączeniu spółek mamy w ofercie autorskie polskie oprogramowanie Greenmod firmy TukanIT. Już w tej chwili wykorzystujemy efekt synergii oraz wsparcia grupy i zaczynamy oferować nasze rozwiązanie na rynkach zagranicznych, gdzie Infradata ma swoje biura.

foto_01.jpg
iN: Jak ten mariaż odnajdzie się na współczesnym, bardzo konkurencyjnym rynku?

JM: Jesteśmy pewni naszego sukcesu. Jak wspomniałem wcześniej, obie firmy miały i mają bardzo podobną filozofię w odniesieniu do bardzo głębokich i szerokich kompetencji. Dzięki temu, w tym za co się zabieramy jesteśmy najlepsi. Tak będzie i tym razem. Przykładem niech tu będzie, po stronie Infradata, firma Juniper czy F5, gdzie jesteśmy jednym z największych integratorów w Europie. Natomiast część DIM’u słynie z jednego z najlepszych zespołów wdrożeniowych rozwiązań McAfee w EMEA. Łącząc te kompetencje mamy unikatową szansę zapewnić naszym klientom najwyższy poziom wsparcia w zakresie całej architektury cyberbezpieczeństwa i krytycznej infrastruktury sieciowej.

iN: Co wyróżnia Wasz duet? Będziecie jednym z wielu graczy czy zamierzacie aktywnie kształtować przyszłość bezpieczeństwa IT?

JM: Wyróżnia nas przede wszystkim komplementarność oferty. Oferujemy naszym Klientom mieszaną i kompletną ofertę dostosowaną do potrzeb poszczególnego przedsiębiorstwa. Nie tylko oferujemy rozwiązania, ale również możemy je wdrożyć jak i utrzymywać. Jeśli Klient ma takie życzenie, bądź potrzebę, możemy również świadczyć usługi outsourcingu.

Jeśli nie ma się odpowiedniej kadry inżynierskiej, to nie można używać z sukcesem samych dostarczonych narzędzi. Jak zareagować kiedy powstaną alarmy czy pojawią się problemy?

Dodatkowo wyróżnia nas to, że mamy wsparcie ze strony grupy Infradata w dostępie do zasobów, jednocześnie zachowując elastyczność mniejszej firmy. Działamy szybko i zdecydowanie nie jesteśmy skostniałą korporacją.
Posiadamy również wyjątkowe kompetencje dzięki największej grupie inżynierów specjalizowanych. Są to naprawdę TOPowi specjaliści w obszarze działania naszych firm. Przykładowo, posiadamy obecnie najwięcej certyfikatów typu 400 w Europie w F5.

Warto pamiętać również, że przynależność do grupy Infradata zapewnia naszym klientom wsparcie Infradata TAC, specjalizowanego centrum obsługi zgłoszeń, docenianego przez klientów za wysoki poziom jakości obsługi, oraz szerokie kompetencje w zakresie utrzymywanych rozwiązań.

iN: Wygląda na to, że możemy czuć się bezpiecznie. Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia w Zakopanem.

JM: Dziękuję. Do zobaczenia.


Jarosław Mielcarek Prezes Zarządu Infradata Poland. Absolwent MBA, od początku swojej kariery zawodowej związany z cyberbezpieczeństwem i telekomunikacją. 

 

Czytaj także:
ZYSK Z TELEWIZJI?
NIE ZALEWAM

%d bloggers like this: