66 pomysłów na dodatkową działalność

66 pomysłów na dodatkową działalność

Big517

Aż 66? I dlaczego 66? A czemu nie 12 albo 666? Na tekst o zbliżonym tytule trafiłem wczoraj w sieci, szukając portali biznesowych, podejmujących tematy jednoosobowych działalności. Pomyślałem sobie „cholewka, może jest coś co mogą robić operatorzy poza monitoringiem, fotowoltaiką. Coś innego niż UBER, bo na to szkoda i czasu i tapicerki w aucie”. Ale patrząc tak zupełnie trzeźwo…no dobra, z lekkim przekąsem :), wybrałem kilka pozycji, które nie brzmią aż tak absurdalnie.

Biuro rachunkowe.
Masz księgową na miejscu? Gdy nie obrabia faktur, pracuje w Twoim BOK? Po co? Do obsługi Klienta potrzeba innych umiejętności. Kup jej większe biurko, lepszy komputer i zajmij się rozliczeniami małych przedsiębiorców. Moja firma generuje 30 faktur dziennie i zostawiam za to 180 zł miesięcznie u księgowej. Do tego jak by to wyglądało, gdyby biznes, który trzyma u Ciebie księgowość nie miał Twojego światłowodu? Aaa, główka pracuje. Lećmy dalej.

Minibrowar.
Hmmm…to zagracone od lat pomieszczenie można przecież posprzątać i zaadoptować na małą chmielową produkcję. Taki firmowy craft to też dobra promocja marki. Szczególnie przy reklamowaniu telewizji za pomocą programów sportowych. Poza tym, kto z nas nie chciałby mieć prywatnego zapasu piwa, który łatwo wytłumaczyć przed żoną. „Kotku, to nie nałóg. To biznes.”

Organizacja szkoleń.
Kup 10 komputerów po-leasingowych za 300 zł sztuka i wynajmuj raz w miesiącu salę szkoleniową za kolejne 300 zł. Realizuj szkolenia z obsługi komputera i narzędzi biurowych.

Hodowla ziół.
Jakoś tego nie widzę, ale musiałem to tutaj wstawić 🙂

Jest do tego oczywiście cała lista zajęć pokrewnych naszej branży. Serwis komputerowy, programowanie, sprzedaż hardware, itd. Doskonale jednak wiem, że na to nie macie ani miejsca ani czasu. Dodatkowo, rynek komputerów używanych jest tak duży, że jakiekolwiek serwisowanie zwyczajnie się nie opłaca a programowanie wymaga rozwodu i dożylnej kawy. Tak czy siak, jak widzicie, nie samym światłowodem biznes stoi i jeśli macie trochę wolnego czasu i przestrzeni to bez dużego nakładu środków możecie ruszyć z nowymi usługami.


 

Czytaj także:
JAKA PRĘDKOŚĆ PANA INTERESUJE
ATAK NA BLOKI

%d bloggers like this: