Miara efektywności

Miara efektywności

Big506

I jak tam noworoczne postanowienia? Mamy za sobą ledwie 9 dni 2020 a zapewne wielu z nas już wyrzuciło do kosza silną wole i jakże tradycyjną styczniową werwę. Śmiało. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień 🙂 Mnie też kusiła ta „tabliczka czekolady” na sklepowej półce, nowe 26 dni urlopu do wykorzystania, ciepłe wyrko i 249 kanałów, w tym prawie połowa w jakości HD. Ale…nie dałem się (jedynie nadgryzłem czekoladę). Wciąż płynę na fali świeżo odzyskanego, noworocznego kręgosłupa i chęci samodoskonalenia. Czy jednak osiągnę zamierzony rezultat?

Chyba lepiej zacząć od pytania „gdzie teraz jestem?”. Każdy z nas może postanowić, że w 2020 roku zacznie regularne treningi i dzięki temu w połowie roku osiągnie takie a takie wyniki. Każdy może założyć „w 2020 popracuję nad sprzedażą i od sierpnia będę pozyskiwał 80 Klientów miesięcznie”. Jak mawiał pewien trup z filmu TAKEN…good luck. A jak mawiają mistrzowie efektywności? PRACUJ NA WSKAŹNIKACH. Punkt wyjścia, jasno określone bliskie i dalekie cele i bieżące monitorowanie wyników to trzy podstawowe składniki poprawy.

Podczas swojej kariery, niezależnie od tego czy działasz w mocno rozbudowanych strukturach, czy sam sobie jesteś sterem, żeglarzem i okrętem, na pewno słyszałeś o KPI (Key Performance Indicators). Stosowane min. w Lean Management i budżecie zadaniowym, Kluczowe Wskaźniki Efektywności nie są zarezerwowane dla wielkich działań i wielopoziomowych organizacji. Odpowiednio określone i wpisane w strategię KPI mogą okazać się niezbędnym zestawem naprawczym dla Twojej firmy. Jeśli poza osobistymi, noworocznymi postanowieniami, zaplanowałeś długofalowe i ambitne zmiany w swoim biznesie, upewnij się, że stworzyłeś przemyślane, planowe i mierzalne procesy.

Temat zarządzania, który wykracza daleko poza akademicki format, jest niemożliwy do opisania w formule iNEWS. Możliwe jest natomiast zaszczepienie ciekawością i zainteresowaniem wiedzą, która jest na wyciągnięcie ręki dla każdego z nas. Owszem, możemy całe życie działać „Na hurra!”, ale ile z tego przychodzi pożytku?
Dzisiaj, gdy czytasz ten artykuł, po raz kolejny siadamy do stołu z zespołem specjalistów TechMine i dokręcamy ostatnie śruby w trybach szkoleń dla właścicieli biznesów Operatorskich. Pełny harmonogram cyklu Kopalnia Wiedzy TechMine na 2020 rok opublikujemy w kolejnym wydaniu iNEWS, już 16 stycznia.


 

Czytaj także:
GASZENIE POŻARÓW
A MOŻE PROWIZJA?

%d bloggers like this: