BlogBIG603

Wielkie słowa są domeną wielkich ludzi a wielkie idee wielkich firm…eeee, jakoś to szło, ale i jedno i drugie to kłamstwo. A może, ujmując rzecz bardziej delikatnie, niedomówienie czy próba dzielenia biznesów na klasy, zależne od potencjału czy kapitału. Krótko, boimy się takich słów jak „strategia”, „zarządzanie”, „planowanie” a „inwestycji” używamy tylko w kontekście stawiania nowych słupów i powiększania naszej światłowodowej dominacji. Tymczasem wiele działań ze świata „dużego biznesu” da się skalować w dół i bez problemów adaptować na potrzeby mniejszych przedsiębiorstw.

Wielokrotnie miałem okazję uczestniczyć w spotkaniach, warsztatach czy dyskusjach podejmujących tematy zarządzania w małych i średnich przedsiębiorstwach. Wciąż podpatruję dobre praktyki (z nie tak dobrym skutkiem 🙂 od Grzegorza Szeligi i wspierających nas trenerów. Jednocześnie, po kilku latach pracy w branży widzimy prosty podział rynku, który determinują postawy szefów biznesów operatorskich:
1. Zarządzasz – rozwijasz firmę i zamiast martwić się przetrwaniem, budujesz swój kapitał i przyszłość.
2. NIE zarządzasz – pewnie wkrótce sprzedaż swoją sieć.

Mając świadomość powyższych, oczywistych zależności, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu programu rozwojowego we współpracy z firmą TechMine. Programu, który przyjął formułę cyklu warsztatów i szkoleń, prowadzonych przez specjalistów wielu dziedzin. Jeśli przegapiłeś lutowe szkolenie „Gra negocjacyjna”, koniecznie zanotuj w kalendarzu zbliżające się daty. Pamiętaj o VOUCHERach, które możesz wymienić na bezpłatne uczestnictwo w szkoleniach.

19-20 marca w Katowicach – Pracownik Roku Level 2
Trener: Piotr Pytel

23 marca w Katowicach – WARSZTAT LEAN
Trener: Andrzej Koniuk

„Myślenie w kategoriach Lean to ciągłe dążenie do doskonalenia procesów przez poszukiwanie źródeł marnotrawstwa i wykorzystywanie określonych narzędzi, które zapewniają firmie elastyczność działania i szybkie reagowanie na potrzeby klientów. Gra symulacyjna procesu produkcyjnego pokaże uczestnikom jak łatwa w użyciu jest filozofia i narzędzia Lean, oraz jak niewielkim nagładem wysiłku można osiągnąć wymierne korzyści. Techniki i podejście do zarządzania zgodnie z lean management, zapewnia przewagę konkurencyjną zarówno w firmach produkcyjnych jak i usługowych. Niezależnie więc czy dostarczasz klientom wartość w postaci wyrobów fizycznych czy świadczysz usługi cyfrowe – lean jest dla Ciebie! Widzimy się w Katowicach, 23 marca, w siedzibie iNET GROUP.”


 

Czytaj także:
PRACOWNIK ROKU SPOTYKA SZEFA ROKU