5G nadejdzie od morza

5G nadejdzie od morza

Big507

Trzymajcie czapki i łapcie co się da! Kto żyw do lin i żagli a kto ma słabszy żołądek ten niech nie wychyla się zbyt mocno za burtę. 5G nadchodzi od morza! Zaktualizowana softowo sieć Play 5G ready wystartuje w Gdynii i będzie działać na zasobach radiowych o częstotliwości 2100 MHz. Potrzeba oczywiście jeszcze odpowiedniej autoryzacji ze strony UKE, ale można chyba śmiało powiedzieć, że właśnie wkraczamy w nową, cyfrową erę. Po Gdyni, reszta Trójmiasta a później… Z drugiej strony ziemi niczyjej Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Cyfrowy Polsat, ogłosił rozpoczęcie budowy komercyjnej sieci  5G na częstotliwości 2600 MHz TDD (Time Division Duplex). Wybór tej technologii, pozwalający na zwiększeni pojemności sieci, wskazuje na, jak zawsze, duże ambicje inwestora. Dzięki temu już w pierwszym kwartale tego roku sieć 5G wystartuje w 7 kolejnych miastach w Polsce.

Wracając do przygotowanej przez PLAY premiery, warto przypomnieć nie tak dawne wydarzenie MEET IT w Katowicach, podczas którego zaprezentowano wyniki testów 5G. Jak bardzo technologia jutra okaże się realną technologią przyszłości? Oceńcie sami.

Operator ma zapewne świadomość, że każde nowe rozwiązanie niesie ze sobą tyle samo korzyści co potencjalnych obaw Klientów. Dlatego PLAY przygotował solidną maszynę marketingową w postaci programu pilotażowego, skierowanego do mieszkańców Gdyni. Programu, który ma za zadanie oswajać użytkowników sieci z nową technologią. Inicjatywę od samego początku mocno wspiera miasto, zatem sukces chyba murowany?


Czytaj także:
TELEKOMUNIKACYJNE POŁĄCZENIE

%d bloggers like this: