2019 flashback

2019 flashback

Big504

Witam w nowym roku! Dostałem zadanie od redaktora naczelnego iNEWS aby ze swojego punktu widzenia podsumować miniony już, 2019 rok. Rok, jak każdy, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Na wstępie warto zauważyć, że to nie tylko kolejne 365 dni. To także zamknięcie kolejnej dekady. Dekady pełnej wyzwań i rozwoju naszej branży a także podnoszenia własnej efektywności i budowania marki osobistej każdego z nas.
Podsumowania dekady robiliśmy już ponad rok temu, kiedy obchodziliśmy 10 urodziny organizacji branżowych ISP . Wiele zostało już powiedziane. Dziś warto tylko pamiętać, że wchodzimy nie tylko w kolejny rok, ale także w kolejne dziesięciolecie.
Z punktu widzenia organizacji, którą mam przyjemność prowadzić – iNET Group – 2019 to rok zamknięcia trzyletniego planu, rozpoczętego Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniem w listopadzie 2016. Głównymi założeniami planu były: wprowadzenie MVNO – udało się we współpracy z konsorcjum ISP – Metroport, wprowadzenie IPTV w modelu B2C – udało się pod marką OVIGO we współpracy z przedstawicielami branży ISP z Czech – firmą Modern TV, operatorem platformy Sledovani.tv, optymalizacja procesów biznesowych u ISP – nowe usługi, oraz rewizja i odświeżenie formuły iNET Meetingów – ostatni meeting w Zakopanem pokazuje, że to także można zaliczyć do sukcesów.
2019 to także rok zmian, ciągle poszerzany zespół i zasoby spółki w służbie Waszych biznesów. Pozwólcie że podsumuję go w formie listy.

1. Zmiany w zespole – Marcin Sławek został awansowany na dyrektora d.s. rozwoju spółki, dołączyli do nas Robert Lis i Monika Migacz, mamy też otwartą rekrutację na kolejne stanowisko Mobile Ninja.
W ramach struktur grupy został zbudowany także zespół OVIGO – sześć osób po obu stronach granicy polsko-czeskiej pracuje codziennie nad kolejnymi kamieniami milowymi projektu. A wraz z nimi zespół programistyczny ModernTV.

2. Nowe usługi
iBOOK – zaczęło się od pytania jednego z Was czy nie dałoby się zoptymalizować pewnych działań na jego fanpage a skończyło się zwiększaniem Waszej konkurencyjności poprzez marketing i social media w całym kraju, więcej informacji TUTAJ,
Kancelaria tajna i inne obowiązki z zakresu obronności – strategiczna współpraca z firmą SayF – więcej informacji TUTAJ,
IOD – szeroko pojęta optymalizacja działań w zakresie ochrony danych osobowych wyspecjalizowana dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych
Horyzont PRO – duży projekt analizujący całość procesów w przedsiębiorstwie ISP, dwa skuteczne działania, których efekty są już powoli widoczne, więcej na najbliższym meetingu i po nim – w drugiej połowie 2020

3. Konferencje
MiŚOT meeting w Wiśle – organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem E-Południe Podsumowanie konferencji TUTAJ.
24iNET meeting Zakopane i realizacja odświeżonej formuły konferencji – przyjęty z dużym entuzjazmem. Podsumowanie konferencji możecie znaleźć TUTAJ. Meeting został połączony w innowacyjny sposób z Fibrain Tech Summit.

4. Reprezentacja branży ISP i iNET Group na zewnątrz – przejrzałem stary kalendarz przechodząc do nowego, pomarańczowego na 2020 rok i zauważyłem, że jako iNET Group byliśmy dla Was i dla Waszego biznesu na bardzo wielu wydarzeniach. Poczynając od marcowego PLNOG, przez własną konferencję w maju w Wiśle i czerwcowy KONTEL Media Show. W czerwcu odwiedziliśmy jeszcze Konferencję KIKE w Arłamowie, zaraz po niej jeszcze gdyński KTS Vector Solutions, aby po przerwie wakacyjnej zacząć mocno we wrześniu na IBC w Amsterdamie. Tydzień później obowiązkowa pozycja – PLNOG w Krakowie. Październik zaczęliśmy Kongresem MŚP w Katowicach a zakończyliśmy wspomnianym już iNET Meetingiem i FTS w Zakopanem. Listopad to kolejna, bardzo udana konferencja KIKE w Łodzi, Meeting Planner dla branży eventowej w Sopocie i 5G Techritory Conference w Rydze. W grudniu zamknęliśmy rok wizytą na Meet IT organizowanym przez 3S, już po raz ósmy i mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w gali z okazji 10 lecia jednego z założycieli iNET Group – firmy Uninet ze Skarżyska – Kamiennej.

Gratuluję wszystkim organizatorom i dziękuję jeszcze raz za zaproszenia, czas pomiędzy tymi wydarzeniami wypełniony był jeszcze większą liczbą mniejszych spotkań, szkoleń i prezentacji. Przyszły rok wygląda już na co najmniej tak samo pracowity, zapewne skończy się bardziej, biorąc pod uwagę jakie mamy plany. Ale o planach kiedy indziej, na razie polecam spojrzeć na kalendarium jakie przygotowaliśmy na 2020. Kalendarium 2020.

Reasumując – 2019 był pełen wyzwań, ambitnych celów, ich realizacji i rozwoju. Tak dla iNETu jak i dla mnie osobiście. Czas spędzony w inecie pozwala mi na samorealizację i własny rozwój, sukcesy grupy są także moimi sukcesami i bardzo mnie cieszą. W nowym, 2020 roku zapraszam przede wszystkim na szkolenia z cyklu Kopalnia Wiedzy organizowane razem z TechMine abyśmy mogli wszyscy skutecznie kontynuować swój rozwój.
Znany i poważany manager (Bob Chapman – niedawno wybrany #3 CEO świata) powiedział kiedyś: „To nie wydający polecenia geniusz na szczycie sprawia, że ludzie są wspaniali, lecz wspaniali ludzie sprawiają, że człowiek na szczycie wydaje się geniuszem”
Dzięki Wam – wspaniałym ludziom którzy tworzą i otaczają iNET Group – mam zaszczyt się takim „geniuszem” wydawać i czuć. Za co niezmiernie dziękuję. Daje mi to paliwo na kolejne lata pracy dla Was.
W nowym roku modnie jest aktualnie życzyć realizacji swoich celów i innych okrągłych formułek – ja natomiast życzę Wam tradycyjnie, aby dwudziesty był lepszy od dziewiętnastego, ale gorszy od dwudziestego pierwszego. W skrócie aby to był Wasz najlepszy najbliższy rok!

 

~ Grzegorz Szeliga, Prezes Zarządu iNET Group Sp. z o.o.

greg

 

 

 

 

 


 

Czytaj także:
3 LATA NOWEJ KOMUNIKACJI

%d bloggers like this: